Prace z kolekcji Many Hand Make Light Work do zobaczenia na wystawie w Kordegardzie

FESTIWAL FOTOGRAFII WARSAW PHOTO DAYS POWSTAŁ W 2013 ROKU Z INICJATYWY POMYSŁODAWCY I ORGANIZATORA – OKRĘGU WARSZAWSKIEGO ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW FOTOGRAFIKÓW (OW ZPAF). WYDARZENIE ZAPLANOWANE ZOSTAŁO JAKO PREZENTACJA PROBLEMOWYCH WYSTAW FOTOGRAFICZNYCH I WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH. KAŻDA EDYCJA MA TYTUŁ, KTÓRY PROBLEMATYZUJE I SPINA TEMATYCZNIE PREZENTOWANE PRZEZ TWÓRCÓW I KURATORÓW PROJEKTY. FESTIWAL JEST ZAPLANOWANY JAKO MIEJSCE SPOTKAŃ I PREZENTACJI RÓŻNORODNYCH FORM FOTOGRAFII, ZARÓWNO Z PERSPEKTYWY HISTORYCZNEJ, JAK I DZIAŁAŃ WSPÓŁCZESNYCH.

Druga edycja WARSAW PHOTO DAYS odbyła się w październiku 2014 roku. Tematem była szeroko rozumiana IDENTYFIKACJA. Zorganizowane zostały trzy zbiorowe wystawy główne: „Rozpoznanie” (kuratorki: Joanna Kinowska i Dominika Kucner), „Sygnatura” (kuratorka: Katarzyna Majak), „Miejsca naznaczone” (kurator: Andrzej Zygmuntowicz). Zorganizowana została wystawa „Skrywana rzeczywistość” – autorstwa Michała Adamskiego, zwycięzcy konkursu w formule pierwszej edycji SLIDELUCK WARSAW.

Odbyły się liczne spotkania autorskie, pokaz prac 20 finalistów SLIDELUCK WARSAW. Odbyły się pokazy filmów, spotkania autorskie, panele dyskusyjne, wykłady i inne. Więcej o edycji: zakładka Archiwum (2014)

[Wróć]