Aktualności:

Praca Marka Gardulskiego w kolekcji MHMLW

W ramach 16 edycji aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej wylicytowaliśmy pracę Marka Gardulskiego MG100004. Praca prochodzi z początkowego etapu twórczości Gardulskiego. Należy do serii różnorodnych prac, w których skupiał się on na przerabianiu konkretnej osoby, osób, tłumu w bezosobowy znak człowieka, na wyjmowaniu ich z kontekstu. Ta fotografia jest jedną z pierwszych tego działu.

[Czytaj więcej]

Ostatnio kupiłam ... Dominika Chazanow rozmawia z Justyną Kowalską w marcowym numerze Art & Business

Art & Business zapytał Dominikę Chazanow o jej ostatni zakup do kolekcji Many Hands Make Light Work. Praca o której rozmawiały właścicielka kolekcji i Justyna Kowalska to obiekt fotograficzny Konrada Kuzyszyna z cyklu "Obiekty istnienia". Praca ta pięć fotografii zatopionych w silikonie i przedstawiających różne części uszu. Praca stworzona własnoręcznie przez autora, tworzy wrażenie tętniącej życiem. Dominika opowiada też o okolicznościach wyboru pracy: "Obiekty istnienia zobaczyłam podczas spotkania. Kiedy te delikatne obiekty zostały wyjęte z pięknego pudełka, to zupełnie mnie urzekły, poczułam, że to jest to." wspomina.

[Czytaj więcej]

Kolekcja MHMLW w Forbes

Kwietniowa edycja magazynu Forbes Life poświecona jest omówieniu rynku kolekcjonowania fotografii w Polsce. Dominika Chazanow mówi w nim o swojej kolekcji Many Hands Make Light Work. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz wywiadem udzielonym przez właścicielkę kolekcji.

http://goo.gl/28wH1f

[Czytaj więcej]

Łukasz Filak zwycięzcą konkursu MANY HANDS !

Łukasz Filak został zwycięzcą pierwszej edycji konkursu na pracę do prywatnej kolekcji fotografii Many Hands Make Light Work. Praca Łukasza została zachwyciła jurorów konkursu swoim innowacyjnym i nietypowem podejściem do techniki fotograficznej. Pytanie 'What is it for?' będące tytułem pracy prowokuje do kwestionowania współczesnych dzieł sztuki. Gratulujemy Łukaszowi i życzymy dalszych sukcesów!

[Czytaj więcej]

Prace z kolekcji Many Hand Make Light Work do zobaczenia na wystawie w Kordegardzie

W ramach II edycji festiwalu Warsaw Photo Days http://goo.gl/N2eJqy jedna z głównych wystaw festiwalowych 'Sygnatura' prezentowała między innymi prace z kolekcji Many Hands Make Light Work. Udostępnione organizatorom na wystawę zostały prace następujących autorów:

  • Józefa Robakowskiego
  • Piotra Szpilskiego
  • Leszka Wesołowskiego
  • Kultury Zrzuty / Łodzi Kaliskiej

Dziekujemy organizatorom za inicjatywę i współpracę!

[Czytaj więcej]

Wieczór kolekcjonerski - tworzenie kolekcji dawniej i dziś

Tematem Wieczoru Kolekcjonerskiego odbywającego się ramach 13 edycji aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej było tworzenie kolekcji fotografii dawniej i dziś. W rozmowie wzięły udział: Dominika Chazanow - właścicielka kolekcji fotografii Many Hands Make Light Work, Danuta Jackiewicz - kuratorka zbiorów fotografii Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Katarzyna Sagatowska - kuratorka projektu Fotografia Kolekcjonerska.

[Czytaj więcej]